destek@tasarimlife.com 0 850 840 63 68

Blog Güncel Makaleler

2017 Web Sitesi Trendleri

Geçtiğimiz sene Flat Tasarım yerini Flat 2.0’a bırakıyor mu? Sorusunun cevabı evet olmadı. Bu sene içerisinde ise çok köklü değişikliklerin olacağını düşünmüyoruz. Günümüz için hala basit tasarımlar, en çok ilgi gören ve tercih edilenlerden.

Tasarımlarda, en önemli konu bizce fonksiyonellik. Renk, güzellik gibi ana unsurlar, yerini iş gören ve çalışan tasarımlara bırakıyor. Bu unsurlar doğrultusunda yapılan projeler daha değerli oluyor.

Günümüz zamanında arayüz tasarımı konusunda bizleri bekleyen trendlere göz atalım.

Daha Kalın ve Kreatif Basım

Web tasarım çalışmasında tipografik gelişimler son sürat devam ediyor. Farklı yazı tipleri ve boyutlarının kullanımının bir sorun olmaktan çıkması, daha yaratıcı işlerin öne çıkmasını sağladı. Bu sene, geçtiğimiz senelerdeki gibi zengin tipografik etkenler ile karşılaşacağız. Retro ile bezeli çalışmaların ekranımızda bu sene daha sık geleceğini düşünüyoruz. Bizce bu çalışmalar web sitelerinin olmazsa olmazı konumunda desek yanılmış olmayız.

Daha Az Menü

Basitlik ve aynı zamanda işlevselliğe doğru giden web sitelerinde artık daha az menü görmek mümkün. Çok seçenekli ve uzun menüler yerine daha az sayıda kategorilendirilmiş menüler, bu senenin bir diğer trendi olmaya aday diyebiliriz.

Koyu Renkli Web Siteleri

Bu sene, geçtiğimiz senelere göre daha karanlık web siteleri görmemiz ihtimal dahilinde. Aydınlık yüzler yerlerini daha siyah bir arayüze bırakacak gibi gözüküyor.

Renkler

Bu sene ki renk seçeneklerinde çok fazla bir değişiklik yok. Flat tasarımlarında kullanılan renk seçeneklerinin yerini, içerisinde daha geniş bir renk seçeneği barındıran materyal paletler alabilir.

Daha Çok Kaydırmalı

Daha çok mobil alanda kullanıcıların kaydırmayla alakalı bir sorunu olmadığından, tek sayfalık uzun web siteleri popüler hale gelmişti. Bu popülerlik masaüstü kullanıcıları için de güzel bir deneyim oldu. Birbirinden tatlı ve güzel efektler ile aşağıya doğru akan sayfa üzerinde içeriklere ulaşabiliyordunuz. Bu sene için de bu trend devam edecek, daha uzun ve daha çok akan sayfa görmemiz mümkün olacak.

Gradyan Geri Dönebilir

Günümüzde yeni tasarımlar da hafif renklere doğru bir eğilim var. Bu durum flat ve materyal tasarım prensibine aykırı görünebilir. Mat renkler arasında hafif geçişler bir süredir tasarımcıların radarında. Bu sene bu tarz çalışmaları görmemiz yüksel ihtimal.

Yorum Yap


Yardıma mı İhtiyacınız Var?