destek@tasarimlife.com 0 850 840 63 68

Blog Güncel Makaleler

Sitelerin Hakkımızda Sayfası Nasıl Yazılır?

Bir internet sitesinin en önemli sayfalarından biri, hiç şüphesiz hakkımızda sayfasıdır. Çünkü hakkımızda yazısı, kullanıcıların site ve sitenin sahibi ile ilgili detaylara, bilgilere ulaşmasını sağlar. Ayrıca hakkımızda bölümü size, şirketinizle kullanıcılar arasında bir bağ kurma ve sitenizi ziyaret eden kişilere güven verme şansı tanır. Tüm bu nedenlerden dolayı, hakkımızda metni özenli ve titiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Peki, sitelerin hakkımızda sayfası nasıl yazılır? Bu yazımızda, hakkımızda sayfası veya hakkımızda bölümü ile ilgili bilmeniz gereken tüm bilgileri detaylıca açıklamaya çalışacağız.

Web sitesi hakkımızda sayfası, verdiğiniz hizmetlerle ilgili bilgiler verdiğiniz; bunun yanı sıra amaçlarınızı, vizyonunuzu ve müşterilerinize verdiğiniz değeri gösterebileceğiniz bir alandır. Ayrıca Google‘ın gözünde de hakkımızda yazısı belli bir değere sahiptir. SEO açısından bir değere sahip olduğu için firmanızla ilgili gerekli bilgilere kolayca ulaşılmasını sağlar. Tüm bu bilgilerden özetle; hakkımızda bölümünün ilk amacının kendiniz hakkında fikir vermek ve iletişim bilgilerinizi sunmak olduğunu söyleyebiliriz. Peki, başarılı bir hakkımızda sayfası hazırlamak için ne yapmak gerekiyor?

Örnek hakkımızda metni: Firmanızı neden ve nasıl kurdunuz?

Tüketicilerin hangi ihtiyacını keşfettiniz ve onlara bu hizmeti sunmaya karar verdiniz? Bu soruların cevabı, aynı zamanda sizin firmanızı kurma amacınızdır. Bu nedenle işe öncelikle hikayenizi anlatarak başlayabilirsiniz.

Örnek hakkımızda metni: Kurumsal bir kimlik mi yoksa daha samimi bir dil mi kullanacaksınız?

İkinci karar vermeniz nokta, nasıl bir dil kullanacağınız. Bu konuda belirleyiciniz bulunduğunuz sektör ve hedef kitleniz olmalıdır. Örneğin hedef kitleniz 30 yaş altı kişilerse daha samimi; 30 yaş üzeriyse daha kurumsal bir dil kullanabilirsiniz.

Örnek hakkımızda metni: Ekibiniz, müşteri yorumları, şirket içi fotoğraf veya videolar ile firmanızı tanıtın!

Hakkımızda bölümü şirketinizi tanıtan bilgilerin bulunduğu alandır demiştik. Bu nedenle bu kısımda ekip arkadaşlarınıza, müşteri yorumlarınıza, şirket içi fotoğraflara yer vererek müşterilerin sizi daha iyi tanımasını sağlayabilirsiniz.

Örnek hakkımızda metni: Şirketinizle ilgili önemli gelişmeler neler?

Şirketinizin aldığı önemli ödüller veya basında yer bulduğu önemli yayınlara hakkımızda yazısı içinde yer verebilirsiniz. Çünkü bu bilgiler, markanızın değerini müşterilerinizin görmesini sağlayacaktır.

Örnek hakkımızda metni: Hakkımızda sayfanızı gerektiğinde güncelleyin ve kolay erişilebilir olsun!

Hakkımızda sayfasında yer verdiğiniz şirket içi fotoğraflar, ekip üyeleri vb. konularda değişiklikler olduğunda bu bölümü mutlaka güncellemelisiniz. Bunu yapmak Google tarafında da sayfanızın güncellenmesini sağlar. Bunun yanı sıra hakkımızda sayfası, müşterilerin siteye girdiklerinde kolayca ulaşabilecekleri bir yerde konumlandırılmalıdır. Çünkü bu, marka bilinirliğinizin artmasına yardımcı olur.

Bugün sizlere hakkımızda yazısı veya diğer adıyla hakkımızda bölümü nasıl olmalıdır; web sitesi hakkımızda kısmı neden önemlidir gibi soruların yanıtlarını anlatmaya çalıştık. Eğer sorunuz varsa yorum olarak bırakmayı unutmayın! Yanıtlamaktan büyük keyif duyacağız…

 

Yorum Yap


Yardıma mı İhtiyacınız Var?