destek@tasarimlife.com 0 850 840 63 68

Blog Güncel Makaleler

Kişisel Web Sitenizi Kurmanız İçin 5 Önemli Neden

Kişisel web sitenizi kurmanız için 5 önemli sebep

Kişisel web sitenizi kurmanız için 5 önemli sebep;

Kişisel Web Sitenizi Kurmanız İçin 5 Önemli Sebep

Kişisel Web Sitenizi Kurmanız İçin 5 Önemli Sebep

Aratılınca Ön Sıralarda Çıkarsınız

Adınıza açtığınız kendi kişisel web sitenizin olması, kendiniz hakkında rafine bilgiyi bir yerde barındırmanız anlamına gelir. Bu sitede adınız, kişisel özellikleriniz, hobileriniz, cv’niz ve günlük yaşantınızla alakalı bilgileri paylaştıkça google sizi ilk sıralarda çıkarmaya başlıyor.

Hakkınızda Doğru Bilgiye Ulaşılır

İnternette yalan yanlış fazlasıyla bilgiler bulunuyor. Kendinize ait kişisel web siteniz olursa, birinci ağızdan kendiniz hakkında en doğru bilgileri yayınlayabilirsiniz. Bir iş başvurusunda bulunduğunuzda işverenlerin artık adınızı google’da aratıp çıkan haberlere, yazılara vs. baktığı bilinen bir gerçek… Kendi web siteniz olursa bu doğru mesajı en iyi şekilde verebilirsiniz.

İş Bulma Şansınız Yükselir

Web sitenizde CV’nizi paylaşırsanız ve belirli anahtar kelimeleri yerleştirirseniz işverenlerin sizi bulması daha kolaylaşır. Ben kendi web sitemi oluşturduğumdan beri birçok iş teklifi aldım, yararını görüyorum. CV’nizi linkedIn hesabınızla eşleştirdiğinizde ise linkedIn’deki güncellemeleri otomatik olarak kişisel web sitenize de yansıtabiliyorsunuz.

Kişisel Markanızı Oluşturabilirsiniz

Marka yönetimi artık daha önemli ve isminiz farkında olsanız da olmasanız da önemli bir marka… Bu markayı güçlendirmek için sizi ön plana çıkartacak başarılarınız, hakkınızda çıkan önemli gelişmeler, yaptığınız projeler vb. konuları bir araya toplayarak isminizi güçlendirebilirsiniz.

Ayrıca yapacağınız konuşmalar, katılacağınız toplantılar vb. duyurularınızı da kendi web sitenizden takip edenlere duyurabilirsiniz.

Sosyal Medyadaki Varlığınızı Bir Kanaldan Yürütebilirsiniz.

Kişisel web sitenizde fikirlerinizi yayınladığınızda bunu twitter, facebook, linkedIn vb. mecralara otomatik gönderebilirsiniz ve bütün bu mecralarda yazdığınız yazıları tek kaynak altında, yani web sitenizde, toplayabilirsiniz.

Web Tasarım ile ilgili çözüm ortağı arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Landing Page Nedir? Nasıl Oluşturulur?
Hemen Çıkma Oranı Nedir? Nasıl Düşürülür?

Yardımamı İhtiyacınız Var?