destek@tasarimlife.com 0 850 840 63 68

Blog Güncel Makaleler

Neden Bir Blogunuz Olmalı?

Tanıdığınız birçok firmanın blogu olduğunu görüyorsunuzdur. Ve sizin blogunuz olmadığı için bu fikir size anlamsız geliyor olabilir. Peki neden birçok firma sitelerinde sadece ürün, adres veya şirket ile bilgilere yer vermiyor? Neden ekstra olarak blog açarak blog yazıları yayınlıyorlar? Gelin neden blogunuz olmalı birlikte bakalım.

SEO potansiyeliniz artar

Her şeyden önce bir blog açmanın birincil faydası SEO potansiyelidir. Siteniz ile arama motorlarında belli kelimelerde üst sıralarda bulunmak isteyebilirsiniz. Fakat yaptığınız site hem içerik bakımından yetersiz olabilir hem de oynadığınız anahtar kelime bakımından rekabetli bir konumda bulunuyor olabilir. Bu yüzden web sitenizin bir blogu olması, sektörünüzün çevresi içinde ve çevresinde gerçekleşen birçok konu hakkında içerik yayınlama imkanı sağlar. SEO uyumlu, özgün makaleler ise web sitenize daha fazla insanın gelmesi, daha üst sıralarda listelenmeniz demektir. Blog yazılarınızla birlikte ana sayfa ve kategorilerinizi SEO açısından da desteklemeniz mümkündür.

Müşterilerinize fayda sağlarsınız ve her zaman yanlarında olursunuz

Müşteriler her zaman yanlarında olmanızı isterler. Gerçekten iyi şirketler de müşterilerin her zaman yanlarında olurlar. Web sitenizin bir blogu olması ve bu blogun içinde yararlı içeriklerin olması onlara ‘’Seninle işim; hizmetimi ve ürünümü satın alana kadar değildi! Ben senin her zaman yanındayım!’’ demektir. Peki bu nasıl olur? Bir bloğunuzun olması ve müşterilerinize yararlı içerikler sunmanız sattığınız hizmet ve ürün hakkında yararlı bilgiler vermenizi sağlar. Bu şekilde ‘’Her zaman yanındayım’’ imajı çizilir!

Potansiyel müşterileriniz artar

Blogunuzda yararlı içerikler sunmanız, arama motorları ve sosyal medya aracılığıyla sitenize binlerce hatta yüzbinlerce kişinin gelmesini sağlar. Eğer sitenizi ziyaret eden kişileri iyi bir şekilde karşılarsanız bu ziyareti satışa çevirebilirsiniz.

Kendinizi daha iyi tanıtma olasılığınız bulunur

Bazen bir web sitesi yapmak ve onlarca sayfada kim olduğunuzu anlatmanız bir işe yaramayabilir. Bazen uzun süreli bir iletişime ihtiyacınız olabilir. İşte bu durumlarda bir bloğunuz olması bu iletişimi kuvvetlendirecektir. Peki nasıl mı? 20 yıllık bir araba firmasısınız ve araba satıyorsunuz. Her sayfanızda ‘’Biz şöyle iyiyiz, biz böyle iyiyiz’’ vs. anlatıyorsunuz. Sizin hakkınızda bilgi almak isteyen bir ziyaretçi blogunuzu ziyaret ediyor ve ‘’Tatile Giderken Bagajı Nasıl Yerleştirilir?’’ adlı içeriğinizi okuyor. Bu makalenin sonunda hem tatile giderken bagajı nasıl yerleştireceğini görüyor, hem de şu anda satışta olan bir aracınızın bagaj hacmi hakkında bilgi sahibi oluyor. Mevcut bir araba kullanıcısı olarak aracınızın bagaj hacminin bu tarz durumlarda 1 – 0 önde olduğunu görerek bir sonraki satın alma eylemine etki ediyor.

Bugün neden bir blogunuz olmalı sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz bir şey var ise yorum bırakmayı unutmayın. Cevaplamaktan büyük keyif duyacağız!

Yorum Yap


Yardıma mı İhtiyacınız Var?