destek@tasarimlife.com 0 850 840 63 68

Blog Güncel Makaleler

Online Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Ve Tasarim Siteleri

Online Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Ve Tasarım Siteleri

Online Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Ve Tasarım Siteleri

Online Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Ve Tasarım Siteleri

Online Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Ve Tasarım Siteleri

Siz de Photoshop bilmeyenler derneğinden misiniz? Hiç kaygılanmanıza gerek yok. Çünkü en Photoshop kadar işini iyi yapan online fotoğraf düzenleme siteleri var. Öyle fotoğraf düzenleme dediysek, birkaç fotoğraf yükleyip üzerine de birkaç efekt koymanızdan bahsetmiyoruz. Hazır tasarımlarla ve bolca ikonla kendi infografiklerinizi, sosyal medya gönderilerinizi ve tasarımlarınızı yapmanızdan bahsediyoruz. İşte dijital sektörde olanların tasarım yapabilecekleri ve fotoğraf düzenleyebilecekleri o siteler.

Canva

Canva o kadar iyi ki onu anlatmaya başlasak sayfalarca yazabiliriz herhalde. Fakat kısaca bahsetmekte fayda var. İşte Canva’nın birkaç özelliği; tasarımlarınızı online olarak kaydedebiliyorsunuz, istediğiniz boyutlarda tasarımlar yapabiliyorsunuz, binlerce hazır tasarım ile zaman kaybetmeden tasarımınıza başlayabiliyorsunuz, binlerce ikon ile her türlü tasarımı rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Yani şöyle; “Sosyal meyda için hızlıca bir görsel yapayim ama nereden yapayim?” diyorsanız sizin siteniz Canva.

Pixlr

Pixlr Canva’dan bazı yönleriyle ayrılıyor. Mesela hazır tasarımlar veya ikonlar yok. Fakat hızlıca görsel boyutlandırmak, basit yazılar yazmak, fotoğrafların bazı kısımlarını temizlemek veya fotoğraf birleştirmek istiyorsanız gerçekten mükemmel bir program. Zaten bir nevi online Photoshop. Özellikle içerik sektöründe olanlar için adeta bir hayat kurtarıcı.

Venngage

Venngage tarz olarak tıpkı Canva’ya benziyor. Belli özellikler ücret ile sunulsa da, büyük bir bölüm ücretsiz durumda. Ücretsiz ikonlardan yararlanabilir, fotoğraf yükleyerek tasarımınızı renklendirebilirsiniz.

Piktochart

Yakın zamanda bir sunumuz var ise ve bir infografik hazırlamak durumundaysanız; eğer Photoshop da bilmiyorsanız, kurtarıcınız PiktoChart. PiktoChart üzerindeki özelleştirilebilir şablonları kullanarak infografiklerinizi hazırlayabilirsiniz.

Visme

Visme ile infografik, afiş veya sunum hazırlayabilirsiniz. Tasarım, yazı tipi ve ikon olarak onlarca seçenek bulunuyor. Premium da ise gerçekten iyi şablonlar sizi bekliyor.

Easelly

Özgeçmiş, süreç taslağı, zaman çizelgesi veya rapor hazırlamak istiyorsanız Easelly iyi bir seçim olabilir. Basit kullanılabilir oluşu gönülleri fethediyor.

Bugün Tasarım Life Blog’da online ücretsiz tasarım ve fotoğraf düzenleme sitelerine yer verdik. Web tasarım yaparken bu sitelere ihtiyacınız olacaktır. Eğer sizin de bu sitelere benzer kullandığınız bir site varsa, yorum olarak bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap


Yardıma mı İhtiyacınız Var?