destek@tasarimlife.com 0 850 840 63 68

Blog Güncel Makaleler

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır 2018

Son zamanlarda YouTube’dan para nasıl kazanılır herkes merak ediyor. Tabii ki bu merakın altında birçok neden yatıyor. Bu nedenler arasında YouTube’un kendi başına bir mecra haline gelişi ve gelirlerinin yüksek olması bulunuyor. Siz de YouTube’un bir ortağı olarak YouTube’dan hatırı sayılır bir para kazanabilirsiniz. Peki YouTube’dan nasıl para kazanılır? İşte YouTube’dan para kazanma yöntemleri 2018.

Başlangıç adımlarını atlamayın

Her şeyden önce teknik adımları atlamayın. Kanalınızın adını belirleyin, kamera ve tripod alın, konu ve alan belirleyin, muadil kanallarınızı inceleyin, kanal profil ve başlık fotoğraflarını belirleyin, özgün içerikler üretin, eleştirileri dikkate alın ve taklitten uzak durun.

Bir AdSense hesabınız olsun

Kanalınızı açtınız ve içerik üretmeye başladınız. Düzenli olarak içerik üretmeniz oldukça önemli. Fakat işin bir de teknik boyutu var; yani AdSense hesabı! AdSense hesabınız YouTube videolarınızdan kazanç elde etmenizi sağlar. AdSense hesabı açarak videolarınızın izlenmesiyle doğru orantılı olarak kazanç elde edebilirsiniz. Bir an önce AdSense hesabı açın!

Düzenli içerik üretin

Dijital dünyanın var olan hızlı yapısı ile birlikte düzenli içerik üretmeniz önemli bir hal alıyor. Kendi uygulayacağınız düzen ile birlikte düzenli içerik üretmeniz abone ve izlenme sayınızın artmasını sağlayacaktır. Stratejinizi oluştururken kitlenizi ve kullanım alışkanlıklarını göz önünde bulundurun.

Tema çok önemli

Rakamlar konsept kanalların kitlesine aktif bir şekilde ulaşmasından dolayı daha sürdürülebilir olduğunu gösteriyor. Temanızı belirleyin ve bu çerçevede gerçekleşen tüm içerikleri üretin. Bu sayede ilgi alanı sizin temanız olan herkes kanalınızla buluşacaktır. Bu şekilde YouTube’dan para kazanmaya başlayacaksınız.

Markanızı oluşturun

Tüm adımları tam anlamıyla yerine getirirdiniz. Geriye kaldı oldukça önemli bir adım. Markalaşmak! Bu tabii ki belli bir süre içinde olacaktır fakat videolarınıza koyduğunuz logolardan, konuşma tarzınıza, konuşma tarzınızdan içeriğinize kadar birçok şey markalaşmanızı etkileyecektir. Bu süreç içerisinde sistemli, planlı ve stratejik olmak oldukça önemli.

Bugün YouTube’dan nasıl para kazanılır, YouTuber nasıl olunur ve YouTube’dan para kazanma yollarını ele aldık. Bu konu hakkında merak ettikleriniz var ise yorum bırakmayı unutmayın.

Yorum Yap


Yardıma mı İhtiyacınız Var?