destek@tasarimlife.com 0 850 840 63 68

Hizmet Sözleşmesi Sözleşmelerimiz

Taraflar

Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri(Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Tasarimlife.com (Tasarım Life olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Tasarım Life’a ait olan https://www.tasarimlife.com internet adresinde (ve alt sitelerinde) faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

 

Konu

İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Tasarım Life’a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiğini beyan ve kabul eder.Eksik hatalı veya yanlış verilen bilgiler tespit edildiği durumda müşterinin hesabı bilgi verilmeksizin iptal edilebilir ve müşteri bu durumda hak talebinde bulunamaz.

 

Sorumluluklar

Tasarım Life, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Tasarım Life ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Tasarım Life, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

Datacenter tarafından gerçekleşen kesintilerden ve Sunucu (Donanım) kaynaklı oluşabilecek sorunlardan dolayı oluşacak site erişim sorunlarından Tasarım Life kesinlilikle sorumluluk kabul etmez. Bu konu hakkında yapılacak tüm şikayet ve itirazlar geçersiz kabul edilecektir.

Müşteri aldığı hizmet dahilinde Tasarım Life tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Tasarım Life tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

Tasarım Life müşterinin hesabına gerekli görmesi durumunda erişebilir, kaynak kullanımlarını ve siteye erişenlerin kayıtlarını kontrol edebilir, dosyalarını ve kullanım limitlerini kontrol edebilir , zararlı gördüğü yazılımları silebilir , müşterinin şifresini güncelleyebilir.

Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Tasarım Life’a herhangi bir kusur iletilemez.

Tasarım Life sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Tasarım Life kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Tasarım Life’ın kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Tasarım Life hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

Tasarım Life, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Verilerin,dosyaların ve tüm FTP ve MYSQL içeriğinin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Tasarım Life yedekleme veya dosya saklamak ile yükümlü değildir, Tasarım Life hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, sunucu sorunlarından doğan zarardan ve ziyandan Tasarım Life sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

Tasarım Life , müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş alan adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen alan adı’nın sahibi müşteridir. Tasarım Life bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda alan adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından alan adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

 

Süre

İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Tasarım Life’a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( Ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

 

Ücretlendirme ve Fiyatlar

Lİş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

Tasarım Life önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder. Ücret eğer yabancı para biriminde ise fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

Ödemenin gecikmesi durumunda Tasarım Life kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar. Tasarım Life müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar. Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı , SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( co-location , dedicated , vps sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

 

Yasak Aktiviteler ve Sorumluluklar

Tasarım Life bildirimlerini Tasarimlife.com üzerinden destek bildirimi aracılığıyla yapmakla yükümlüdür, bunun dışında bildirim yapmakla yükümlü değildir.

Ödeme konusunda problem yaşanması, durumunda müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkına sahiptir.

Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı tüm hosting paketleri için %20’dir. Sistem kaynaklarının %20 yada daha fazlası 90 saniyeden uzun süre kullanılamaz. Belirtilen limitleri geçen kullanıcı hesapları otomasyon sistemi veya yetkililer tarafından uyarı yapılmaksızın askıya alınır. CPU kullanımlarını anlık olarak hosting yönetim paneliniz üzerinden takip edebilirsiniz.

Spam mail çıkışı bulunan hesaplar müşteriye bilgi verilmeksizin silinir ve bu durumda müşteri hak talebinde bulunamaz.

Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 ‘den kaynaklanabilecek ya da yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.

1) Sunucularda bir kullanıcı adına açılan herhangi bir işlem sistem kaynaklarının %25’inden fazlasına harcayamaz ve 90 saniyeden daha uzun çalışamaz.
2) Kullanıcılar adına dedike çalışacak herhangi bir servisin sunucularda çalışmasına izin verilmez.
3) Sunucularda herhangi bir web örümceği, indexleme yazılımı, dışarıdan içerik toplayan botların çalışmasına izin verilmez.
4) IRCd ile alakalı herhangi bir yazılımın çalışmasına izin verilmez.
5) Bittorrent gibi dosya paylaşımını sağlayan yazılımların gerek istemcileri, gerekse sunucuları, sunucularımızda çalıştırılamaz.
6) Herhangi bir P2P, dosya paylaşımı aktivitesine izin verilmez.
7) Sunucularımızda oyun sunucusu yazılımlarının çalıştırılması yasaktır.
8) 15 dakikadan daha az periyotta cron çalıştırılamaz.
9) Herhangi bir Mysql sorgusu 15 saniyeden uzun çalışamaz. MySQL veri tabanlarında statik dosya barındırılamaz. (Resim dosyaları vb.)

Aşağıdaki aktivitelerin Tasarimlife.com Host servisleri kullanılarak gerçekleştirilmesi kesinlikle yasaktır. Tasarım Life, bu aktiviteleri gerçekleştiren Müşterilere ait servisleri müşteriye haber vermeden durdurma, sınırlandırma veya tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar ve para iade taleplerinide kabul etmez bunlar Tasarım Life’ı zedeleyecek nedenler olarak sayılırlar.

 Spam gönderimi
 Fikir ve sanat eserlerine yönelik suçlar
 Genel ahlaka ve geleneklere aykırı davranış ve yayınlar
 Saldırgan ve tehditkar davdanışlar
 Diğer bilgisayar veya ağlara yasadışı yollarla veya yetkisiz erişimi ve teşebbüsleri
 Virüs,Truva atı vs.. kişilerin kimliklerini ele geçirme amaçlı davranışlar veya bu tarz saldırılar
 Toplistler
 IRC Scriptler/Botlar
 Proxy Scriptler/Anonymizerlar
 Korsan Yazılım/Warez
 Fotoğraf Hosting Scriptleri (Örnek: Photobucket yada Tinypic gibi)
 AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri
 IP Scannerlar
 Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
 Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro
 Banner-Ad servisleri (ticari banner reklamlar)
 File Dump/Mirror Scriptleri (Örnek: rapidshare, rapidleech)
 Ticari Audio Streaming
 Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı
 Adult, Erotik, Adult Hikaye/Video gibi her türlü içeriğe sahip siteler
 Piyango / Kumar Siteleri
 DDOS Saldırı Scriptleri
 TC Yasalarında belirtilmiş bilisim suçları
 TC Yasalarıyla belirtilmiş suçlar
 MUD’lar/RPG’ler/PBBG’ler
 Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar
 Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri
 Forumlar ya da websitelerinde warez/korsan/yasadışı içerik dağıtımı
 Banka Tahvilleri/Banka senet Ticaret Programları
 Hileli Siteler(listelenen siteleri ile sınırlı değil aa419.org & escrow-fraud.com)
 Broadcast ya da Streaming Canlı Spor Etkinlikleri
 Toplistler
 Adult ve Pornografi içeren siteler
 IRC Betikleri / Botlar
 Proxy Betikleri / Anonymizers
 İzinsiz yazılım / warez
 İmaj barındırma betikleri (Photobucket veya Tinypic benzeri)
 Autosurf/PTC/PTS/PPC siteleri
 IP tarayıcıları (IP Scanner)
 Bruteforce programları/betikleri/uygulamaları
 E-posta bombalama / spam betikleri – Dosya barındırma / yansı betikler. (rapidshare benzeri)
 Video dağıtımı (youtube.com benzeri betikler)
 Escrow/banka benzeri siteler
 HYIP vb. siteler
 Yatırım siteleri (FOREX , E-gold Exchange, Second Life/Linden Exchange, Ponzi, MLM / Pyramid Scheme)
 Yasal dağıtım hakkına sahip olmadan herhangi bir materyalin satışını yapmak
 Prime Bank Programları
 Loto oyunları siteleri
 MUD/RPG veya PPBG’ler
 Nefret içeren / ırkçı / rahatsızlık veren siteler
 Hacker odaklı siteler / arşivler / programlar
 Yasadışı aktiviteleri organize eden siteler  Yasadışı, telif hakkı gerektiren bağlantı içeren (warez) forumlar/web sayfaları
 Metin2, Knight Online tarzı oyun siteleri
 Twitter, Facebook gibi sosyal medyadan takipçi çekme uygulamaları
 Mailer Pro vb.

 

Yaptırımlar ve Davranışlar

İş bu sözleşmede belirtilen yükümlerin yerine getirilmemesi durumunda Tasarım Life , müşterinin tüm hizmetlerini ve site üzerindeki hesabını durdurmak ve silme hakkına sahiptir.

Müşteri dava açmadan önce sorununu Tasarım Life’a mail,telefon ve Destek Bilidirimi üzeirinden belirtmelidir ve çözüm talep etmelidir. Aksi takdirde açacağı davada haksız olduğunu peşinen kabul etmiş olur.

Müşteri, Tasarım Life yetkililerine hakaret, taciz, küfür vs tüm olumsuz söylemlerde bulunamaz, böyle bir durumda hesapları kapatılır kendisine yedekleri kesinlikle teslim edilmez ve Tasarım Life kapatılması ile ilgili müşteriye kesinlikle bilgi verme hükümlülüğünde değildir.

İş bu sözleşme taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma, siparişin internet ortamında Tasarım Life’a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Tasarım Life gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Ödeme Sorunu : Müşteri fatura tarihinin bitmesinin ardından 7 gün içerisinde ödeme yapmaması halinde Tasarım Life yetkilileri hizmeti tamamen sonlandırarak tüm bilgilerini siler ve hizmet durdurulur. Hizmetin durdurulmasından dolayı oluşabilecek tüm sorumluluk müşteriye aittir, Tasarım Life kesinlikle hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Bilgilerin Doğruluğu : Müşteri kayıt esnasında tüm bilgilerini doğru belirttiğini kabul ve beyan eder, bilgilerini (TC Kimlik, Ad Soyad, Cep Telefonu, ePosta Adresi, Açık Adresi VS.) yanlış verdiği takdirde doğabilecek tüm sorumlulukları peşinen kabul ve beyan eder.

İş bu belge Tasarım Life kullanımı hakkındaki şartları içerir ve gerekli görülen sözleşme ve belgelere ek yapılabilmektedir. Tasarım Life gerekli görmesi durumunda bu sözleşmede değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yardıma mı İhtiyacınız Var?