destek@tasarimlife.com 0 850 840 63 68

Blog Güncel Makaleler

Blogdan Para Kazanma Yolları

Blogdan Para Kazanma Yolları

Blogdan Para Kazanma Yolları

Blogdan Para Kazanma Yolları

Eğer biraz internette vakit geçiren biriyseniz, blog yazarak para kazanmak konusunda mutlaka bir şeyler duymuşsunuzdur. Peki gerçekten blog yazarak para kazanmak mümkün mü; yoksa bu, sadece bir halk efsanesi mi? Bu yazımızda, kişisel blogdan para kazanmak, blog yazarak ne kadar para kazanılır, bloggerlar ne kadar kazanıyor gibi konuları detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız.

Öncelikle belirtmeliyiz ki, blog yazarak para kazanmak gerçekten mümkün. Hatta dünyada bunun birçok örneği bulunuyor. Mesela birçok kişinin bildiği bir internet sitesi olan The Huffington Post, bu işten 2,330,000 dolar gibi ciddi bir gelir elde ediyor. Sanıyoruz bu basit örnek, blog yazarak ne kadar para kazanılır sorusuyla ilgili aklınızda bir cevap oluşmasına da yardımcı olacaktır.

Blogdan para kazananlar

Yukarıda verdiğimiz örneği tamamlaması açısından, size dünyadan birkaç örnek daha vermek istiyoruz. İşte en çok para kazanan bloglar:

The Huffington Post- 2,330,000 $

Techcrunch- 800,000 $
Mashable- 600,000 $

Perez Hilton- 450,000 $

Bu örneklerle birlikte blog yazarak para kazanmak mümkün; anladık. Peki bunu nasıl yapacağız?

Blog yazarak nasıl para kazanılır?

Bu iş için de, her alanda olduğu gibi emek ve sabıra ihtiyacınız var. Yani insanların sandığı gibi; blog yazarak para kazanmak, aslında oturduğun yerden para kazanmak anlamına gelmiyor. En çok para kazanan bloglar veya en çok kazanan Türk bloggerlar, bu işe verdikleri emek ve gösterdikleri sabır doğrultusunda bunu başarabiliyorlar.

Diyelim ki blog sitenizi açtınız ve site için sürekli içerik üretiyorsunuz. Ama kimse size bunun için para vermiyor. Bu işte bir sorun olmalı diye düşünüyorsunuz. Hemen belirtelim, eğer böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Çünkü para kazanmak için yapmanız gereken başka şeyler de var.

Blog yazarak para kazanmak- Google AdSense reklamları

Firmalar, Google aramalarında üst sıralara çıkmak için veya sitenizdeki ziyaretçikere ulaşmak için Google’a para öderler. İşte Google AdSense de, site sahiplerinin ve bloggerların para kazanmasını sağlayan kaliteli bir yöntemdir. Google AdSense, sitenizi ancak yararlı ve özgün içeriklerle donatırsanız kabul eder. Google AdSense başvurusu için buraya tıklayabilirsiniz.


Google AdSense’e kabul edildikten sonra size vereceği reklam kodlarını sitenize yerleştirirsiniz. Ve ardından da sitenizden gelen her tık başına belli bir gelir elde edersiniz. Yani blog yazarak para kazanmak konusunda AdSense, oldukça güvenilir ve etkili bir yöntemdir.

Blog yazarak para kazanmak- Boomads reklamları

Doğan Holding çatısı altında bir içerik pazarlama firması olan Boomads, reklam veren şirketlerden aldığı içerikleri blog sitelerine vererek kendi kazanç sağlar ve size de belli bir ücret öder. Siz de blog yazarlarının kalite durumuna göre, blog sitesinin temasına göre değişiklik gösteren içeriklerin size sunulmasıyla birlikte aylık kazanç elde edebilirsiniz. Boomads reklamlarına kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Blog yazarak para kazanmak- Banner reklam almak

İnternet sitesi, blog ya da forum sitelerinde yer alan sabit reklamlara banner denir. Firmalar dijital ortamda kendilerini tanıtmak için bu yönteme başvururlar. Dolayısıyla siz de, blog sitenizde belirleyeceğiniz banner alanlarına reklam vermek isteyen firmalarla iletişim kurarak gelir elde edebilirsiniz. 

Blog yazarak para kazanmak- Tanıtım yazısı

Tanım yazılarını genellikle yeni açılan siteler veya yeni ürün tanıtacak firmalar kullanırlar. Bu yazılar, günlük hiti yüksek bloglara veya internet sitelerine verilen ve içerisinde reklam olan yazılardır. Tanıtım yazısı, sitenin SEO çalışmasında kullandığı backlink çalışmasının bir ürünüdür. Siz de kendi blogunuzda firmaların tanıtım yazılarına yer vererek, bu işten gelir elde edebilirsiniz. 

Bu yazımızda sizlere, blog yazarak para kazanmak ve blogdan para kazanma yolları konularını detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Eğer bir sorunuz varsa yorum bırakmayı unutmayın!

Yorum Yap


Yardıma mı İhtiyacınız Var?