destek@tasarimlife.com 0 850 840 63 68

Blog Güncel Makaleler

Evde Verimli Çalışmak İçin İpuçları

Son zamanlarda evden çalışmak yani home – office kavramı oldukça fazla ilgi görüyor. Bu kavramın ilgi görmesinin altında birçok fayda yatıyor. Fakat bu faydaların yanı sıra kötü yanlar da yok değil. Birçok durum evden çalışırken dikkatinizi dağıtabilir. Fakat kazanacağınız alışkanlıklar ve alacağınız önlemler bu durumlar en aza indirmeye yardımcı olacaktır. İşte evde verimli çalışmanızı sağlayacak verimli çalışma yolları ve verimli çalışma teknikleri!

Evde verimli çalışmak için ipuçları nelerdir?

İşte verimli çalışma yolları ve verimli çalışma teknikleri:

● Evde çalışmanın en kötü yanlarından bir tanesi işe başlamak için bir saat bulamamaktır; çünkü tüm gün sizindir. Fakat bu durum sizi bir süre sonra hem fiziksel hem de mental olarak yormaya başlayacaktır. Bu durumun gerçekleşmesine izin vermeyerek kendinize düzenli çalışma saatleri ayarlayın. Tıpkı iş yerindeki gibi belirlediğiniz çalışma saatleri arasında çalışın. Bu sizin disiplinli olmanızı sağlayacaktır.
● Mümkün olduğunca yalnız çalışmaya özen gösterin. Evet siz evden çalışma düzenine hâkim olabilirsiniz fakat aileniz olmayabilir. Olmadığı için de sizi sürekli olarak bölebilirler. Bu yüzden genel olarak çalışma saatlerinizi evde kimsenin olmadığı saatler olarak belirlemeye özen gösterin.
● Tıpkı iş yerindeki gibi çalışma saatlerinizi belirlediğiniz gibi evde de çalışma ortamınızı ofis ortamına benzetin. ‘’Evdeyiz nasıl olsa’’ deyip koltuğun üzerinde çalışmaya çalışmayın. Bu durum ilk başta size rahat gelebilir. Fakat bir süre sonra işleri uzun sürelerde yaparak kalitesiz vakit geçirdiğinizi göreceksiniz. Bunun yerine kendinize rahat edebileceğiniz güzel bir ofis ortamı kurun.
● Evden çalışırken mutlaka iş ortaklarınızla iletişimde kalın. Çünkü iş yerinin en avantajlı yanlarından bir tanesi sosyalleşme imkanıydı. Bu yüzden kontaklarınız sizin için çok önemli! Tıpkı iş yerinde olduğu gibi günlük planınızı oluşturun. Sonuçta evde çalışıyorsunuz! Ve diğer insanlardan kat kat şanslınız! Bu zamanı kalitesiz geçirmek istemezsiniz. Bunun için her gün, bir akşam önceden önünüzdeki günün planını yapın. Böylelikle gezmeye de, spora da ve diğer aktivitilere de zamanınız kalsın.
● Mutlaka mola verin. Sağlıklı atıştırmalıklar tüketin, temiz hava alın ve kan akışınızı düzenleyecek küçük esneme hareketleri yapın.

Bugün verimli çalışma yolları ve verimli çalışma tekniklerine yer vererek evde verimli çalışmak için ipuçları konusunu inceledik. Merak ettikleriniz için yorum bırakmayı unutmayın.

Yorum Yap


Yardıma mı İhtiyacınız Var?